: : : :RelaxFourMusic: : : :
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EDM 2016,Deep House 2016,Electro 2016,House,Trance,Commercial,Turkish Dj Remix,Yabancı Turkish Remix,Chillout,RadioHits

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Ovnimoon - Galactic Mantra (Liquid Soul Remix) (Liquid Soul Remix)
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 15:22 tarafından cruzz

» Marc DePulse - The Swarm (Stan Kolev Remix) [PROG] -YENİ MİX TRANCE!!!
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 15:20 tarafından cruzz

» Ihab Sameh - Need The Music (Original Mix)
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 15:14 tarafından cruzz

» Ihab Sameh - Mind Behing The Stars
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 15:11 tarafından cruzz

» Ihab Sameh - Complete Control
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 15:07 tarafından cruzz

» Ihab Sameh - Beyond the Limits
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 15:04 tarafından cruzz

» FreakMe & Stan Ritch - Metronome (Original Mix)
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 15:01 tarafından cruzz

» Fatboy Slim - British Airways i360 in Brighton, United Kingdom for Cercle SET DİR!!!
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 14:59 tarafından cruzz

» Darma, Liya - Final Destination (Original Mix) (Original Mix)
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 14:53 tarafından cruzz

» Fur Coat - Monday TRANCE MİXİ-2022 -ÇOK GEÇERLİ ŞARKI AÇILIŞ ŞARKISI!!!!
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 14:49 tarafından cruzz

» Zoo Brazil - Ties TRANCE MİX
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 14:44 tarafından cruzz

» UMEK, Cosmic Boys - Evolution (Original Mix) (Original Mix)
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 14:41 tarafından cruzz

» Tom Laws - Higher
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 14:37 tarafından cruzz

» Tom Hutt - Timeless
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 14:34 tarafından cruzz

» Tom Hutt - Tork (Original Mix) (Original Mix)
Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimeC.tesi 09 Tem. 2022, 14:32 tarafından cruzz

En iyi yollayıcılar
cruzz (6505)
Ata'yı ağlatan bir olay... Vote_lcapAta'yı ağlatan bir olay... Voting_barAta'yı ağlatan bir olay... Vote_rcap 
JaNbErG (6362)
Ata'yı ağlatan bir olay... Vote_lcapAta'yı ağlatan bir olay... Voting_barAta'yı ağlatan bir olay... Vote_rcap 
GizLi_BaHÇe (1085)
beyaban (927)
delrico (751)
PhicLiq (707)
DJ_Han (478)
west_coast (372)
Demir Demirtürk (304)
superman1234 (278)
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Paylaş | 

Ata'yı ağlatan bir olay...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
JaNbErG
Root Admin
Root Admin
JaNbErG

Erkek

Başarı Puanı : 70

Tecrübe Puanı : 19308

Ata'yı ağlatan bir olay... Thumb_10

Ata'yı ağlatan bir olay... _
MesajKonu: Ata'yı ağlatan bir olay...   Ata'yı ağlatan bir olay... Icon_minitimePtsi 25 Şub. 2008, 02:40

Ben İnsan Değil miyim?”
Yıl 1922. 14 Ocak gece yarısı. Mustafa Kemal’in özel treni Eskişehir’e doğru gidiyor. Bu yolculuk bir kamuoyu yolculuğu olacak ve Gazi, savaş sonrası Anadolu’sunda bazı şehirlerin nabzını yoklaya yoklaya İzmir’e gidip annesini görecek. Ve Latife’yi.
Ama o gece çok sıkıntısı var Mustafa Kemal’in ve bir türlü uyku tutturamıyor.
Ali Çavuş kompartımanın kapısı önünde sigara üstüne sigara içiyor. Kapıya dayanmış karanlığı seyreder ken bir yandan da kendi kendine mırıldanıp duruyor.
“Bu işin bu kadar çabuk oluvereceğini hiç düşünmedim.
İşte, sonunda şifreli telgraf geldi. Zübeyde anamızı yitirdik. Peki, ne duruyorum. İçeri girip onu uyandırmalıyım. Ama işe bak, giremiyorum. Kıyamıyorum paşama. Nasıl derim ki: ‘Anamız öldü paşam!’ diyemem. Onun yüreği anası için atar. Hep söyler. Vatanı kurtarmakla anasını kurtarmak aynı anlama gelir onun için. Kapıyı açsam, telgrafı uzatsam, ‘Paşam sen sağ ol’ desem ‘Eyvah demez mi?’ ‘Koca vatanı kurtardım ama anamı kurtaramadım demez mi?"
Ali Çavuş, anlattığına göre birden yerinden sıçramış. İçeriden bir ses geliyor. Mustafa Kemal sesleniyor.
Çavuş kompartıman kapısını açıp selam duruyor:
“Emret Paşam”.
Mustafa Kemal yatağa oturmuş soruyor telaş ile:
“Ne demeye kapıda bekliyorsun sen?”
“Uyku tutturamadım da Paşam”
“Annemden bir haber var mı?”
“Az önce bir telgraf geldi dediler, şifreyi çözünce size sunacaklar.”
“Boşuna kıvranma Ali, benden de saklamaya çalışma. Ben haberi aldım.”
Ali Çavuş bir şey yokmuş gibi durmaya çalışıyor ve merakla soruyor:
“Ne olan, ne haber aldın ki paşam? Hayır haber inşallah.”
Mustafa Kemal usul usul anlatıyor.
“Az önce dalmışım, rüyamda yeşil bir ovada anamla el ele geziniyorduk. Hep olduğu gibi bana birşeyler anlatıyordu. Birden bir fırtına çıktı. Bir sel bastırdı, anamızı aldı götürdü. Hiçbir şey yapamadım. Hiç, hiç!..”
Çavuşu bir titremedir almıştı. Derken.. Mustafa Kemal emri verdi:
“Çocuk! Al getir şu telgrafı, hemen!”
Ali Çavuş kompartımandan çıkar çıkmaz, çözümü getiren görevliyle karşılaştı.
“Ver onu” dedi. “Paşamız bekliyor.”
Kağıdı aldı, içeri girdi, selam durdu ve: “Sen sağol paşam” dedi.
“Millet sağ olsun.”
Gözünden iri bir damla göz yaşı akıvermişti. Çavuş “Ağlama paşam” diye yalvardı.
“Neden? Ben insan değil miyim? Anam öldü. Ben buna ağlarım. Ama, Anavatan kurtuldu. Bununla da te selli bulurum. Benim için ikisi bir.”
İşte ben bunun için:
‘Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini’ diye cevap vermedim mi Namık Kemal’e? Birden Mustafa Kemal ile Ali Çavuş birbirlerine sarıldılar ve açık açık, hıçkırıklarla, içli içli ağlıyorlardı.

Ata'yı ağlatan bir olay...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Konu Etiketleri Etiketler
 Konu Linki Konu Linki
 Konu BBCode BBCode
 Konu HTML Kodu HTML Kodu